W dzisiejszych czasach, kiedy sytuacja rynkowa mówi, iż to pracownik króluje nad pracodawcą, coraz trudniej znaleźć osoby chętne na dane stanowisko. Dostępnych ofert pracy są setki,
a nawet tysiące. Jak zatem przyciągnąć potencjalnego pracownika właśnie do siebie? Jako studentka trzeciego roku, sama szukająca praktyk, po wielu rozmowach z innymi uczniami naszej Uczelni stworzyłam krótką listę podstawowych kryteriów, którymi kierują się młodzi przy wyborze ofert pracy, którymi są zainteresowani.

Aby pozyskać praktykantów/ stażystów należy:

  • Podać w ogłoszeniu dokładny zakres obowiązków, z którymi przyszły pracownik będzie musiał zmierzyć się na swoim stanowisku.
  • Podać konkretną stawkę godzinową, za którą potencjalny pracownik będzie pracował na danym stanowisku, to właśnie to najbardziej interesuje młodych dorosłych, chcących głównie dorobić.
  • Uwzględnić, że ponad połowa studentów studiuje dziennie. Elastyczne godziny pracy to coś bardzo ważnego dla osób, które nie dysponują pełnym wymiarem godzin.
  • Pozwolić na ciągłą edukację swoich młodych podopiecznych. Oferta stażu nie może nakazywać stać w miejscu bez rozwoju.
  • Pamiętać, że praktyki to miejsce, gdzie powinniśmy zdobywać nowe doświadczenia, a nie parzyć kawę swoim przełożonym!
  • Zaoferować coś więcej niż nasza konkurencja.. Pracę w młodym i energicznym zespole gwarantuje praktycznie każdy. Do grona osób zawsze można się dopasować.. Lepiej wspomnieć co możemy osiągnąć lub czego możemy się nauczyć.

Warto jednak pamiętać, że różnego rodzaju karty typu MultiSport, bilety do kina, czy bony na zakupy zawsze będą mile widziane. Tak samo jak zaoferowanie opieki medycznej. Jeśli firma da nam coś od siebie automatycznie w pewnym stopniu będziemy zobowiązani dać coś od Nas.

 

Patrycja z KN Experience